Jak farbować włosy farbami ziołowymi?

Dodany przez w lut 13, 2014 w Farby chemiczne, Naturalne farby ziołowe, Pielęgnacja włosów farbowanych | 0 komentarzy

Jak farbować włosy farbami ziołowymi?

Farbowanie włosów dla wielu z nas ma ogromne znaczenie podczas pielęgnacji. Za pomocą farb ziołowych jesteśmy w stanie nie tylko odświeżyć kolor, jak i zmienić go całkowicie a przy okazji wzmocnić, odżywić strukturę włosa jak i skórę naszej głowy.

Cały problem często polega na nieumiejętnym stosowaniu farb ziołowych. Aby uniknąć błędów warto na wstępie zapoznać się z ulotką producenta, w której również znajdziemy wiele pomocnych wskazówek jak wykonać farbowanie. Poniżej postaram się ułożyć wszystkie te wskazówki w jedną całość, tak aby farbowanie henną wcale nie było takie straszne.

 1. Na samym wstępie musimy określić jaka ilość henny będzie nam potrzebna. Na włosy średniej długości zużywa się około 100 gram produktu. Warto przygotować jej więcej, ponieważ nakładając ją na włosy nie powinnyśmy oszczędzać. Farbować możemy praktycznie każdy kolor włosów, nawet siwe. Warto jednak zawsze wykonać próbę na włosach od wewnętrznej strony głowy. Jeśli mamy włosy jasne, a zależy nam na ciemnym kolorze należy wykonać dwuetapowe farbowanie. Najpierw farbujemy włosy henną, a dzień później samym indygo, bądź mieszanką henny z indygo. W mieszance henna + indygo stosujemy 2/3 henny i 1/3 indygo.
 2. Przygotowujemy odmierzoną ilość henny i wsypujemy do ceramicznej lub szklanej miseczki. Dodajemy ciepłą wodę oraz niewielką ilość soku z cytryny, która wzmacnia barwnik.
 3. Mieszamy do momentu uzyskania gęstej i jednolitej papki. Unikamy grudek!
 4. Przykrywamy folią i odstawiamy papkę na całą noc w miejsce o pokojowej temperaturze (ok.21 stopni)
 5. Możemy papkę zastosować od razu, jednak po odczekaniu kilkunastu godzin barwnik się utleni i będzie trwalszy na naszych włosach.
 6. Po przygotowaniu farby należy dokładnie umyć włosy szamponem bez silikonów, tak aby nie były zanieczyszczone żadnymi piankami, lakierami, olejami itp. Włosy muszą być całkowicie czyste.
 7. Lekko podsuszamy włosy, możemy również odczekać aż same delikatnie wyschną. Warto zabezpieczyć skórę tłustym kremem wzdłuż linii włosów oraz nałożyć rękawiczki ochronne na ręce. Aby nie zniszczyć sobie ubrań, warto zabezpieczyć je np. ręcznikiem.
 8. Hennę nakładamy na wilgotne włosy.
 9. Nakładamy bardzo grubą warstwę henny, nie oszczędzamy gdyż większa ilość papki pozwoli na dokładne spenetrowanie każdego włosa na naszej głowie, dzięki czemu uzyskamy jednolity i intensywny kolor, a także pokryjemy w 100% siwe włosy.
 10. Następnie owijamy włosy folią i pozostawiamy na około 2 godziny. Czas ten możemy wydłużyć, jednak dla osób początkujących polecam stosowanie się do zasad z ulotki. Jeśli z czasem uznamy że ten czas jest zbyt krótki, możemy go wydłużyć nawet do 5 godzin.
 11. Mieszankę z włosów zmywamy wodą, możemy na początek zamoczyć włosy w misce z ciepłą wodą, tak aby papka się namoczyła i szybciej spłukała. Kolor naszych włosów ujawni się po około 2 dniach, dlatego że barwnik musi się jeszcze na włosach utlenić, dając jeszcze bardziej intensywny i długotrwały kolor. Warto zatem odczekać i nie bać się pierwszego efektu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>