Instrukcje dotyczące farbowania chemicznego

Dodany przez w sty 10, 2014 w Farby chemiczne | 0 komentarzy

Instrukcje dotyczące farbowania chemicznego

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na wizytę u fryzjera i podejmujesz decyzję o farbowaniu włosów w domu powinnaś zapoznać się z kilkoma wskazówkami i poradami. Przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim doborze farby. Jeśli chcesz przefarbować włosy z ciemnych na jasne, to wtedy lepiej rozważyć wizytę u profesjonalisty. Taka zmiana jest bardziej złożona i wymaga silniejszych środków, a to wiążę się z większym ryzykiem uszkodzenia nie tylko włosa, ale również cebulki.

Jeśli chcesz pomalować włosy w warunkach domowych przede wszystkim pamiętaj o ich umyciu dzień lub nawet dwa dni przed zabiegiem. Dzięki temu pigment w farbie bardziej wniknie i zwiążę się z włosem. Nie używaj żadnych odżywek i masek. Pozbawiają one włosów naturalnych olejków. W przypadku bardzo suchych i zniszczonych włosów można nałożyć odżywkę dwa dni przed farbowaniem.

Kolejnym krokiem jest dobór farby. Przy pierwszym malowaniu należy wybierać kolor zbliżony do swojego naturalnego, ewentualnie wybrać kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy. Przy pierwszym razie zamiast farby można spróbować szamponetki lub hennę. W razie ewentualnego niepowodzenia nie trzeba będzie odwiedzać fryzjera, a jedynie umyć kilkakrotnie włosy. Produkty te utrzymują się do 26 myć. Efekt więc utrzymuje się przez sześć do ośmiu tygodni.

Jeśli już masz wybraną farbę kolejnym krokiem jest zabezpieczenie domu oraz siebie przed pobrudzeniem. Najlepiej farbować włosy w łazience. Nawet gdy farba spadnie na podłogę nie będzie trudno usunąć ją z płytek. Załóż stare ubrania, których nie nosisz, a w pobliżu trzymaj papierowe ściereczki. Na ramiona połóż ręcznik. Z przodu zepnij go agrafką lub klipsem, żeby ci nie przeszkadzał podczas farbowania.

Do opakowania zawsze dołączone są plastikowe rękawiczki, jednak w większości przypadków są one za duże i utrudniają nakładanie farby. Możesz użyć zwykłych lateksowych rękawiczek z apteki. Miejsca, które mogą zabrudzić się podczas malowania, takie jak uszy, szyja czy skronie posmaruj wazeliną lub innym balsamem. Wtedy będzie łatwiej usunąć farbę, jeśli niechcący się pobrudzisz.

Kolejnym krokiem jest wymieszanie farby. Wszystko dokładnie jest opisane na opakowaniu. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami. Do mieszania farby możesz użyć szczoteczki do zębów lub pędzelka. Niestety taka miska nie będzie już używana.

Zanim nałożysz farbę na całe włosy wykonaj najpierw mały test. Na kilku kosmykach rozprowadź trochę farby, dzięki czemu zobaczysz jak długo musisz trzymać farbę i jaki efekt osiągniesz. Po połowie zalecanego czasu należy ściągnąć farbę papierowym ręcznikiem. Wtedy łatwiej będzie ocenić efekt końcowy.

Kiedy już będziesz gotowa rozczesz włosy i podziel je na cztery równe strefy. Do oddzielenia włosów możesz użyć klipsów dostępnych w każdym sklepie. Dzięki temu nie pojawi się problem z nierównym pofarbowaniem.

Pamiętaj, że jeśli już rozpoczniesz malowanie musisz robić to dość szybko i dokładnie. Zacznij od nasady włosa aż do jego końca. Po nałożeniu całej farby przez chwilę masuj skórę głowy i włosy. Ustaw budzik na wskazaną ilość czasu. Jeśli masz dużo siwych włosów trzymaj farbę maksymalną ilość czasu. Następnie wypłukaj włosy. Używaj letniej wody, ponieważ sprawi to, że łuska włosa zamknie się, a pigment dłużej zachowa swoją barwę. Płucz do momentu, kiedy woda będzie jasna.

Oczyść uszy i skronie, nałóż specjalną odżywkę i gotowe.

Pozwól wyschnąć włosom w naturalny sposób, wtedy będą bardziej lśnić. Na początku unikaj zbyt intensywnego nasłonecznienia. Włosy umyj dwa dni po farbowaniu z użyciem specjalnych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>