Henna bezbarwna – dlaczego warto ją stosować?

Dodany przez w sie 26, 2014 w Naturalne farby ziołowe | 0 komentarzy

Henna bezbarwna – dlaczego warto ją stosować?

Bezbarwna henna nie jest farbą ani barwnikiem, to w stu procentach naturalna odżywka do włosów. Nie zmieni koloru włosów, lecz go podkreśli i odświeży, nada zdrowego blasku Twojej fryzurze i zwiększy jej objętość.

Częste farbowanie chemiczne niszczy strukturę włosa, którą bardzo trudno odbudować. Producenci farb starają się nie używać do ich produkcji szkodliwego amoniaku i zastępować go substancjami pochodnymi, nie zawsze tak skutecznymi jak amoniak. To dzięki niemu kolor wnika w głąb włosa i jest intensywny oraz trwały. Jednak coś za coś, amoniak może silnie uczulać, powodować podrażnienia i przede wszystkim to on jest odpowiedzialny za niszczenie włosów podczas farbowania.  

Henna

Alternatywą dla chemicznych farb do włosów są ich ziołowe, naturalne zamienniki. Jednym z najpopularniejszych barwników roślinnych jest henna. W krajach Orientu oraz w Afryce służy kobietom i mężczyznom do rytualnego malowania twarzy i ciała. Lawsonia inermis to roślina, której wysuszone i sproszkowane liście, wymieszane następnie z substancją o kwaśnym odczynie tworzy barwnik – hennę. Naturalnie henna barwi ciało i włosy na pomarańczowo-czerwony odcień. Różne dodatki sprawiają, że uzyskuje się hennę w różnych kolorach.

Dzięki temu z powodzeniem możemy zastąpić chemiczne farby do włosów henną. Mamy do wybory całą gamę kolorystyczną.

Henna nie tylko nie niszczy włosów jak popularne koloryzatory, lecz wypełnia uszkodzenia w łusce włosa, co wpływa pozytywnie na ich grubość.

Henna bezbarwna

Od jakiegoś czasu na rynku jest obecna henna o neutralnym odcieniu.

Nawet jeśli do tej pory nie farbowałaś włosów, nie musisz się obawiać henny. Po pierwsze nie zmieni Twojego naturalnego koloru, jedynie go podkreśli. Jeśli jesteś blondynką, to nada włosom ciepłego, miodowego blasku. Po drugie nie zniszczy Twoich włosów, ponieważ jest naturalnym ziołowym środkiem, który może im jedynie pomóc.

Sprawi, że włosy nie tylko będą pięknie błyszczeć, a naturalny odcień włosów zyska na intensywności, ale wniknie do struktury włosa i odbuduje uszkodzone łuski. Dzięki temu włosy będą miękkie w dotyku, jedwabiście gładkie, a także zyskają na objętości i grubości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>