Farby idealne dla brunetek

Dodany przez w paź 5, 2014 w Pielęgnacja włosów farbowanych | 0 komentarzy

Farby idealne dla brunetek

Farbowanie włosów to zabieg, do którego powinno się wybierać wyłącznie najlepsze kosmetyki. Warto zatem zastanowić się, jakie farby do włosów najlepiej sprawdzą się w przypadku brunetek.

Malowanie siwych włosów

Osobom zainteresowanym ukryciem siwizny często zależy na tym, żeby fakt, iż malowały włosy nie rzucał się w oczy. Jest to możliwe wówczas, kiedy wybierze się farbę o identycznym odcieniu, jak swój naturalny kolor. Dokonują wyboru należy spojrzeć na obrazki, które przedstawiają efekt koloryzacji na konkretnych odcieniach włosów.

Zmiana koloru włosów

Zmiana koloru włosów na jaśniejszy to dość radykalny krok, dlatego lepiej wykonywać takie zabiegi w salonie fryzjerskim. Panie, które pragną pomalować swoje włosy samodzielnie, muszą pamiętać o tym, że nie wszystkie farby rozjaśniają włosy. Uzyskanie jaśniejszego koloru wymaga zatem wyboru odpowiedniej farby. W celu jej zakupu warto udać się do profesjonalnej hurtowni fryzjerskiej, w której dostępne są produkty lepszej jakości. Można tam również skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w wyborze właściwej farby. Należy także pamiętać o tym, że w przypadku kobiet, u których ciemny kolor jest wynikiem wcześniejszego farbowania, uzyskanie jaśniejszego odcienia wymaga wcześniejszego rozjaśnienia za pomocą odpowiednich preparatów. Jest to zabieg inwazyjny, dlatego lepiej wykonać go u fryzjera. W przypadku osób zainteresowanych odświeżeniem bądź delikatnym przyciemnieniem włosów, dobrą propozycją jest również henna.

Niezależnie od tego, jaką farbę się wybierze, należy pamiętać, iż powinna ona być stosowana dokładnie według podanej przez producenta instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>